Lüks Magazin Haberleri – Lüks Magazin Dergisi

 
 
 
 
 


Basel’in Tasarım Restaurantı : Union Restaurant

0
Eklenme Tarihi: August 17, 2012 GEZGIN
unioin-rest2-l

İsviçreli mimar Aurélie Blanchard’ın tasarımını yapmış olduğu Union Restaurant’a girdiğiniz anda bakırla kaplanmış bir dünyaya girmiş oluyorsunuz. Mekandaki yeşil boyalı duvarlar için şehirden ilham alınmış. Tavana kurnazca sıralanan ampuller ise tasarımda vurgulanan en önemli detay.

Özellikle uzun masaları büyük davetler için tercih edilebilir. Masanın üzerinde sıralanmış lambaların altında hem keyifli dakikalar geçirip hem de mekanın tadına varabilirsiniz. Bar kısmı içinse yüksek bir masa ve aynı yükseklikte sandalyeler tercih edilmiş.

Union restaurant; turistler için, öğrenciler için, tanınmış similar ve tasarımı önemseyenler için eşi az bulunur bir mekan. Mimarisiyle geleneksel bir hava estirmek isteyen restaurantta, mutfak ise Amerikan rüzgarı estiriyor. Hamburger ve kaburga gibi geleneksel yemekleri çağdaş bir yorumla müşterilerinin beğenisine sunuyorlar. Union Restaurant’ta amaç hem gece hem gündüz daima mekanı canlı tutmak.

Restaurant’ın arka tarafında kalan karanlık zarf odanın ise, büklüğüne ragmen sıcak bir ortamı var. Basel’deki ahşap boyalı kapılardan ilham alınarak boyanan oda mum ışığında yemek yemek için gayet uygun bir atmosfere

Tasarımın ön planda tutulduğu mekanın bir de bahçesi mevcut. Yeşilliklerin içinde, ahşap zeminin üzerinde otururken kendinizi fazlasıyla huzurlu hissedeceksiniz. Vintage dokuların modernizmle birleştiği bu mekan, Basel’e gittiğinizde ilk durağınız olsun. Hele ki tasarım restaurantları seviyorsanız buradan hayran kalarak ayrılacaksınız. Bizim yerimize de bir kadeh şarap içmeyi unutmayın!

Adres: UNION Restaurant – 95 Klybeckstrasse 4057 Basel