Lüks Magazin Haberleri – Lüks Magazin Dergisi

 
 
 
 
 


Bodrum’un Fink’i İstanbul’a Geldi!

0
Eklenme Tarihi: August 17, 2012 GEZGIN
20100328-103629.FullSize

12 senedir Bodrum aşıklarının vazgeçilmez mekanı haline gelen FİNK’e İstanbul’da Bebek ev sahipliği yapmaya başladı.

Bebek’teki mekanlar kalabalık ve popülerite açısından sınır tanımazken alternatif mekan yokluğu insanların bu semtten uzaklaşmasına sebep oluyordu. Bodrum sahillerinden İstanbul’a transfer olan FİNK ise alternarif konusunda bir numarayı kaptı. Bebek Parkı’nın hemen üstünde, ağaçların arasında yer alan mekanı sevmek için aslında bunlar bile yeterli. Özellikle havaların güzelleştiği bu Mayıs ayında, iki katlı mekanın terası sizin için tatil günlerinizi orada geçirmek adına güzel bir tercih olacak. Menüye gelecek olursak eğer, sizi çok fazla çeşidin beklediğini söyleyebiliriz.

Makarnalar, wraplar, sandviçler, hamburgerler ve salataların görüldüğü menüde herkes için bir seçenek mevcut. Şu sıralar yaz mevsimine hazırlanan FİNK’te menüye fajitayla benzerlikler taşıyan Fink Roof Spesiyal eşlik ediyor. Kuşbaşı bonfile, mantar, soğan, yeşil biber domates ve eritilmiş kaşarın birleşiminden doğan bu muhteşem yemeğin kokusunu duyduğunuz anda ‘’ondan istiyorum!’’ diyeceksiniz. FİNK’in sizi kendine bağlamasının bir diğer nedeni ise şarap listesinin uzunluğu. Neredeyse dünyanın bir çok ülkesinden ithal edilmiş olan şarapları gördüğünüzde haftasonunun gelmesini iple çekeceksiniz. Geniş şarap menüsünden sonra peynir tabağından bahsetmemek olmaz tabii. Emmantel, rokfor, mozzarella, pecorino, gravyer, permasan, eski kaşarın yanında ceviz ve üzüm ve kızarmış ciabetta ekmeği bulunuyor.

Denizi izleyeceğiniz bir akşam için hiç fena bir fikir olmayan FİNK’te isterseniz pazar sabahlarınızı kahvaltıyla renklendirebilirsiniz. Pazar günlerinin vazgeçilmezi açık büfe kahvaltıyı bir de FİNK’te deneyimlenizi öneririz. Bu arada mekanın en güzel yanını ise açık olduğu müddetçe mutfağının serviste bulunması!