Lüks Magazin Haberleri – Lüks Magazin Dergisi

 
 
 
 
 


Gılgamış Destanı Londra’da Yazılıyor

0
Eklenme Tarihi: August 16, 2012 GEZGIN
gılgamesh-4

Londra’nın en kalabalık bölgelerinden birinde bulunan Gılgamesh Restaurant, Asya mutfağının en seçkin örneklerini İngiliz coğrafyasıyla buluşturuyor.

Gılgamesh Restaurant Londra’nın hareketliliği ve karmaşasıyla meşhur Camden Market bölgesinde bulunuyor. Eleştirmenlerden tam not alan, uzun yıllar Asya’da bulunmuş ve kendini Pan-Asia mutfağı konusunda geliştirmiş baş aşçı Ian Pengelley bu alandaki uzmanlığını şimdi Londra’da konuşturuyor.

Camden Market’in şamatasından geçip Gılgamesh’in kapısından içeri girdiğinizde sizi görkemli bir iç mekan karşılıyor. Her bir masa ve her bir sandalyenin el yapımı ahşap oyma olduğu mekanda sadece en iyi yemek ve en iyi şarap sunulmuyor, aynı zamanda içerideki atmosfer size tamamen Gılgamış’ın ruhunu yaşatıyor.

Menünün en dikkat çeken yemekleri ise şöyle: Hoba Yaprağında Erikli Şili Levreği, Singapur Noodless, Ördek, Kajulu Karpuz Salatası.

Dilerseniz tüm bu yemeklerin yapılışını, şef ve ekibinin sihirli dünyasını, taş oymalı  açık mutfak sayesinde izleyebilirsiniz.

Rezervasyon için:

T. +44 207 428 4922 (ext 2)

reservations@gilgameshbar.com

F. +44 207 267 5168