Lüks Magazin Haberleri – Lüks Magazin Dergisi

 
 
 
 
 


Karl Lagerfeld, Ralph Lauren, Burberry Prorsum, Hugo Boss, Dolce&Gabbana, Armani

0
Eklenme Tarihi: November 10, 2012 MODA
Dolce-Gabbana-

Giyinmenin ‘Centilmen’ Yolu…

Ustabir tasarımcının elinden çıkmış kaliteli bir takım elbiseni tarz sahibi erkeğin başarısına ve duruşuna yaptığı katkı büyüktür. En iyi firmaların, erkekler için hazırladıkları özel takım elbiseler, sahibine kariyer yolunda da önemli kapılar açar.

Doğru takım elbiseyi seçmekte zorlanan okurlarımız varsa, dünyanın en önemli erkek giyim firmalarını ve tasarımcılarını mercek altına aldığımız bu yazıya mutlaka göz atmalılar…

Karl Lagerfeld

Ünlü tasarımcı Karl Lagerfeld, et attığı her alanda ‘çılgın’ tasarımları ve şimgeleşmiş çizgileri ile fark yaratmayı başarıyor. Erkek giyiminde de dengeleri alt üst eden Lagerfeld, kusursuz bir uyuma sahip özel takım elbise tasarımlarıyla, lükse ve prestije önem veren erkeklerin tercihi oldu. Chanel ve Fendi gibi dünyanın en önemli markalarıyla da çalışan tasarımcı, kendi adını taşıyan koleksiyonlarıyla erkek dünyasında popülaritesini sürekli olarak arttırıyor.

 

Ralph Lauren

Ralph Lauren’in erkek giyim dünyasında her zaman farklı ve prestijli bir yeri oldu. Ralph Rueben Lifshitz, moda dünyasında bilinen adıyla Ralph Lauren, moda sektörüne satış elemanı olarak giriş yapan ve 1967 yılında ‘Polo’ markası altında kendi tasarımlarını sattığı küçük bir kravat dükkanı açarak tasarım dünyasına giren bir modacı. Tüm dünyada ‘Polo’ adıyla tanınan klasikleşmiş t-shirtlerin de yaratıcısı olan Lauren, kendine has çizgileri ve tasarım dehasıyla neredeyse kırk yıldır tarz sahibi erkekleri giydirmeye devam ediyor.

Burberry Prorsum

1856 yılında, 21 yaşındaki manifaturacı çırağı Thomas Burberry tarafından kurulan Burberry Prorsum, bugün giyim, parfüm ve moda aksesuarları ile dünya çapında bir üne sahip olan bir moda evi. İngiliz moda devinin simgeleşmiş ekose benzeri tartan deseni ve atlı şövalye logosu Burberry’yi, tüm zamanların en çok taklit edilen markalarından biri haline getirdi.

Özellikle İngiliz sosyetesinin ve ünlü isimlerinin tercihi olan Burberry, kaliteli bir takım elbise arayanlr için ideal seçeneklerin başında geliyor.

 

 

Hugo Boss

Dünya çapında 110 ülkede 6,100 mağazaya sahip olan Alman moda evi Hugo Boss, erkekler için gerçekten özel bir marka. Bugün, dünya çapında bir moda devi olan Hugo Boss, ilginç bir geçmişe sahip. 1924 yılında Metzingen’de kurulan ve 1930 yılında iflas eden şirket, Hugo Boss’un çabaları sonucu 1931 yılında tekrar kurulur. Bu dönemde Nazi partisiyle yakın ilişkiler kuran Boss, SS subayları ve Hitler için kıyafetler hazırlamaya başlar. Nazi rejminin yıkılmasından sonra sıkıntılı bir süreç geçiren Boss, 1948 yılında vefat eder.

Alman disiplini ve resmi çizgilerini elbiselerinin her noktasında belli eden Boss, kurcusunun erken vefatına rağmen, dünya devine dönüşmeyi başarmış bir marka.

 

Dolce&Gabbana

20 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan, Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından kurulan Dolce&Gabbana, alt markası D&G’ye göre daha resmi ve klasik bir tarza sahip. Bu tarz, kaliteli ve şık takım elbise arayışı içinde olan erkeklerin Dolce&Gabbana’yı tercih etmesinin en önemli nedenlerinden. Marka kendisini ‘Modern klasiklere yeni bir tarz katan, lüks, otantik ve sıradışı’ olarak tanımlıyor. Kendilerine has geometrik çizgileri ve modaya ‘karanlık’ bakışlarıyla ünlenen Dolce&Gabbana, modern erkeğin klasik seçimi olmaya devam ediyor.

Armani

Dünyanın önde gelen erkek giyim üreticilerinden Armani, temiz ve kusursuz işçiliği, zamana yenilmeyen tasarımlarıyla erkeklerin en çok tercih ettiği markalardan biri. Kendi adıyla anılan moda evini 1975 yılında kuran Giorgio Armani, 2001 yılında İtalya’nın yetiştirdiği en başarılı tasarımcı konumuna geldi. Yıllık 1.6 milyar dolarlık cirosu ve Armani’nin 5.3 milyar dolarlık kişisel serveti, markanın ticari başarısını gözler önüne seriyor. Ülkemizde de büyük bir izleyici kitlesine sahip olan sinema filmi ‘Dark Knight’ta, Christian Bale’in canlandırdığı zengin iş adamı Bruce Wayne’in takım elbiseleri de Armani imzası taşıyor.