Lüks Magazin Haberleri – Lüks Magazin Dergisi

 
 
 
 
 


Romain Jerome’dan Saygılarla…

0
Eklenme Tarihi: January 14, 2013 TASARIM
moon dna..

Gücünü, cesaretten ve insanlık tarihinde önemli yer etmiş olaylara duyduğu aşktan alan ve sınırlı sayıda ürettiği olağanüstü saatlerle adını kısa sürede tüm dünyaya duyuran İsviçreli saat üreticisi Romain Jerome’un serüveni 2004 yılında başladı.

Tarih, Romain Jerome için vaz geçilmez bir tutku, markanın kimliğinin en önemli parçası.

Romain Jerome denince akla gelen ilk şey ‘tarih’. İnsanlık tarihinin önemli gelişmelerini, trajedilerini kadranına taşıyan özel saatler, markaya ismini veren CEO’sunun tutkularını yansıtan birer aksesuar.

Aslında her şey, önemli golfçülerin özel bir golf saatine ihtiyaç duymalarıyla başladı. Bu boşluğu, ihtiyacı gören Romain Jerome, ilk kol saati Hole in One Golf Counter’ı tasarladı. Bu saat, golfçünün 18 deliklik bir tur boyunca aldığı puanları gösteren bir donanıma sahipti ve kaçıncı delikte olduğunu, kaç vuruş yaptığını ve her delikte alının puanları kayıt ediyordu. Romain Jerome, Hole in One Golf Counter ile önemli bir ticari başarı elde etti.

Romain Jerome, tarihi bileğinizde taşımanızı sağlayan özel ve sıradışı bir marka.

Markanın lüks saat sektörüne asıl girişi ise, ünlü ‘DNA of Famous Legend’ adlı koleksiyonunun piyasaya sürülmesiyle gerçekleşti. Titanic’ten çıkarılan parçalarla üretilen ve saat tutkunlarına tarihin önemli bir parçasını bileklerinde taşıma fırsatı veren Romain Jerome Titanic DNA, serinin ilk saati olarak piyasaya sürüldü. Titanic DNA’i, kadranında gerçek ay tozu bulunan ve insanoğlunun aya ayak bastığı yıla gönderme olarak sadece 1969 adet üretilen Moon Dust DNA takip etti. Moon Dust DNA’in önemli bir diğer özelliği de Apollo XI ve Soyuz uzay istasyonundan alınan bazı parçaların saatin yapımında kullanılmasıydı.

Kimya, Romain Jerome’un en çok başvurduğu bilim dallarından biri. Markanın, Titanic’ten çıkarılan paslı metallerden üretilen Titanic DNA’de olduğu gibi, birçok modelinde stabilize edilmiş ve korozyonu durdurulmuş paslı demir ve çelik parçalar bulunuyor. Bu parçaların gerçekten Titanic’ten çıkarıldığını emin olmak isteyenler için Titanic DNA, efsane gemiyi inşa eden firma olan Harland & Wolf imzalı özel bir sertifikayla teslim ediliyor.

İçinde önemli bir tarihi figürden parçalar bulunduran Romain Jerome imzalı bir diğer saat de Liberty DNA. Özgürlük Anıtı’nın inşa edilişinin 125. Yılı için özel olarak üretilen ve kasasında ünlü heykelden alınan orijinal parçalar barındıran Liberty DNA, bu özel yılı hatırlatmak için sadece 125 adet üretildi.

Tüm zamanların en sevilen filmlerinden olan Geleceğe Dönüş serisinin ünlü zaman makinası DeLorean da Romain Jerome’un ‘DNA of Famous Legend’ koleksiyonunda yer alan özel figürlerden. Bu saat de, koleksiyonda yer alan diğer saatlerin alakadar oldukları tarihi figürden bazı parçaları taşıdıkları gibi, orijinal DeLorean parçaları kullanılarak üretildi. 1981 yılında piyasaya sürülen efsane otomobile saygılarını sunan DeLorean DNA, 81 adet üretildi.

İzlanda’daki Eyjafjallajökull Yanardağı, Romain Jerome’a ilham kaynağı olan trajedilerden birine neden olmuştu. İzlanda’da büyük bir korku yaratan ve tüm Avrupa’da uçak seferlerinin durmasına neden olan telaffuzu çok zor bir isme sahip olan bu yanardağdan alınan volkanik tozlar, Eyjafjallajökull DNA’in kadranını süslüyor. 99 adet üretilen bu saat, akrep ve yelkovanında yer alan uçak figürleriyle de felaketin yaşandığı dönemde duran hava trafiğine de bir göndermede bulunuyor.

‘DNA of Famous Legend’ koleksiyonun en yeni ve farklı üyesi, geçtiğimiz günlerde tanıtılan Art DNA. İsviçreli ünlü sanatçı John M. Armleder ile yürütülen ortak çalışmanın ürünü olan Art DNA koleksiyonu sadece 10 parçadan oluşuyor. Kadranında Armleder’ın sanatına büyük etkisi olan Kızılderili kültürünün vazgeçilmez motiflerinden biri olan kurukafa figürü bulunan saatlerin her biri özel olarak numaralandırılmış ve sanatçının imzasını taşıyor.

‘DNA of Famous Legend’ koleksiyonuyla insanlık tarihinde önemli yer etmiş olaylara ve simgeleşmiş figürlere saygılarını sunan Romain Jerome, 2004 yılında başlayan kısa ama dopdolu serüvenine her geçen gün daha da sağlam adımlarla devam ediyor.