Lüks Magazin Haberleri – Lüks Magazin Dergisi

 
 
 
 
 


Tron Light-Cycle Artık Gerçek

0
Eklenme Tarihi: September 13, 2012 TASARIM
tron_legacy_light_cycle

Fütürist temalı hatıra eşyaların koleksiyonunu yapma tutkusu olanlar için “Tron Legacy” filmi oldukça özel bir anlam taşır. Yapımcılar, deri motosiklet kostümleri ve lightcycle modelleri gibi yaratıcı objelerle, filmin her meraklısının hayallerini yakalamayı başarıyor.

Bu objelerin en iddalısı, sınırlı üretimden sonra sokakta kullanılması yasal hale gelen Tron Lightcycle bir açık arttırmada satıldı. Bir diğeri ise charitybuzz üzerinden görücüye çıktı. Evolve Motosikletleri tarafından üretilen bu motosiklet, son teklifin üzerinden 90 gün geçtikten sonra teslim alacak olan açık arttırmayı kazanan kişi için custom olarak üretilecek.

Dünyadaki yüksek hava kirliliği oranı ve artan yakıt fiyatlarından dolayı eko-dost mekanizmaların elzem görüldüğü bu çağda bu light-cycle replikası lityum-İyon bateri setiyle mükemmel bir çözüm gibi görünüyor. Tek bir şarj ile 160 kilometre kadar yol yapabilen bu motosiklet, saatte 175 km’ye ulaşan bir maksimum hıza sahip. En önemlisi, tüm enerji elektrikli motorla üretildiği için hiçbir emisyon üretmiyor! Motorun teknik özelliklerine oldukça etkileyici Tron Light-Cycle’da, aracı 4 saat içinde şarj edilebilen ve tüm menzil kat edilene kadar enerjiyi muhafaza eden 120ah LIFe batarya ile beraber süren 40,000W’lık bir motor mevcut.

Bu sıradışı motosiklet, gece kullanımda büyük kolaylık sağlayan OLED ışık bantlı 32 inç poyrasız jantlara sahip. Büyüleyici bir detay da, motosikletin gövdesinin tamamen fiber glas olması. Oldukça düşük bir ağırlık sağlayan bu gövde, yüksek hızlarda yol tutuşu oldukça kolay hale getiriyor. Fakat, 243 santimetrelik gövde uzunluğu biraz fazla görünüyor, yine de genel estetik açısından baktığımızda, kenarlarındaki OLED aydınlatmalarla Light-Cycle gerçekten etkileyici bir görünüme sahip. Ayrıca, bu motosikletin satışından elde edilen gelir, epey eski bir zamandan beri buna önayak olarak anılan Global Green USA hayır kuruluşuna bağışlanacak.